domov
kontakti
kazalo

 
Dobili najboljše srednješolce v judu
04.12.2017

V Slovenj Gradcu se je v sredo, 29. novembra 2017, odvijalo srednješolsko državno prvenstvo v judu.
 




Na tekmovanju, ki so ga v sodelovanju z Judo klubom Acron Slovenj Gradec izpeljali na srednji šoli Slovenj Gradec, je nastopilo 123 dijakov in dijakinj iz več kot 40 srednjih šol.

Tekmovanje je potekalo ekipno in posamično. Pri ekipah so oba naslova dosegli dijaki in dijakinje iz Gimnazije Šiška.

VRSTNI RED

Dijakinje do 44 kg
1. Urška Bernard (ŠC Slovenj Gradec - gimnazija)
2. Tia Deželak (Gimnazija Šiška)
3. Elm Halilović (Gimnazija Šiška)

Dijakinje do 48 kg
1. Anamarija Bačani (Gimnazija Šiška)
2. Kira Kojc (Gimnazija Bežigrad)
3. Vita Kulčar (Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer)

Dijakinje do 52 kg
1. Nuša Perovnik (ŠC Ravne na Koroškem - gimnazija)
2. Nina Dobrin (Gimnazija Bežigrad)

Dijakinje do 57 kg
1. Kaja Kajzer (Gimnazija Šiška)
2. Manca Rozman Muha (Gimnazija Šiška)
3. Lara Svetec (Gimnazija Šiška)
3. Kati Ambrožič (Ekonomska gimnazija in SŠ Radovljica)

Dijakinje do 63 kg
1. Zarja Tavčar (Gimnazija Šiška)
2. Manca Šuligoj (Gimnazija Šiška)
3. Nastja Simčič (Gimnazija Novo mesto)
3. Staša Kolar (Gimnazija Šiška)

Dijakinje do 70 kg
1. Zala Pečoler (ŠC Slovenj Gradec - SŠ)
2. Tamara Kovač (ŠC Slovenj Gradec - SŠ)
3. Nina Lah (Gimnazija Moste)
3. Nika Schweiger (Gimnazija Šiška)

Dijakinje do 78 kg
1. Živa Mehle Kostrec (Gimnazija Šiška)
2. Dopra Bohinc (Gimnazija Šiška)

Dijakinje nad 78 kg
1. Andreja Tomažič (Prometna šola Maribor)
2. Nika Horvat (Srednja zdravstvena šola Celje)
3. Veronika Mohorič (Ekonomska šola Celje)

Dijaki do 50 kg
1. David Žido (Srednja zdravstvena šola Murska Sobota)
2. Luka Podgorelec (Dvojezična SŠ Lendava)

Dijaki do 55 kg
1. Vinko Prelovšek (ŠC Slovenj Gradec - gimnazija)
2. Lovro Kavčič (ŠC Celje - SŠ GVO)
3. Jernej Razingar (ŠC Škofja Loka - SŠ za strojništvo)

Dijaki do 60 kg
1. Staš Kokotovič (II. gimnazija Maribor)
2. Nace Herkovič (ŠC Slovenj Gradec - Gimnazija)
3. Mark Klinar (Gimnazija Jesenice)
3. Žan Boženk (ŠC Slovenj Gradec - Gimnazija)

Dijaki do 66 kg
1. Urh Klopčič (Gimnazija Bežigrad)
2. Tadej Juhart (SŠ Slovenska Bistrica)
3. Luka Zavec (Gimnazija Šiška)
3. Urban Oštir (ŠC Novo mesto - SEŠTG)

Dijaki do 73 kg
1. Juš Mecilošek (Gimnazija Šiška)
2. Benjamin Kajtazovič (Gimnazija Moste)
3. Tilen Ožir (ŠC Celje - SŠKER)
3. Luka Perkovič (Strojna šola Koper)

Dijaki do 81 kg
1. Žiga Brod (Gimnazija Šiška)
2. Peter Novak (Gimnazija Šiška)
3. Alen Vučina (SŠ Slovenska Bistrica)
3. Andrej Yankovskyy (ŠC Slovenj Gradec - SŠ)

Dijaki do 90 kg
1. Jernej Jarc (Srednja zdravstvena šola Ljubljana)
2. Luka Ambrožič (Gimnazija Šentvid Ljubljana)
3. MArtin Štrumbelj (Gimnazija Bežigrad)

Dijaki do 100 kg
1. Rok Pogorevc (ŠC Slovenj Gradec - gimnazija)
2. David Kraljić (SERŠ Maribor)

Dijaki nad 100 kg
1. Jakob Centa (SŠ tehniških strok Šiška)
2. Mark Rožac (Srednja šola Izola)
3. David Hostić (ŠC Velenje - elektro in računalniška šola)

Vsi rezultati so objavljeni v spodnji prilogi.

avtor: Jernej Peterlin
foto: Šport mladih
Slike

Priponke