domov
kontakti
kazalo

 
Gorski tekači tekli v okolici Starega gradu
27.09.2017

V soboto, 23. septembra 2017, je v Smledniku potekalo že 18. državno prvenstvo v gorskih tekih za osnovne in srednje šole.
 



V tekmovalnem delu je nastopilo 152 učencev in učenke ter 27 dijakov in dijakinj z različnih koncev Slovenije. Pred tekmovalnim delom je potekla tudi promocijski tek za nižje razrede osnovnih šol, v katerem je teklo več kot 50 otrok.

V sončnem vremenu, ki je ponujalo optimalne razmere za tek so osnovnošolci tekli na 1600 metrov dolgi progi, srednješolci pa so pretekli 2200 metrsko razdaljo. Tekmovanje je štelo tudi za ekipno razvrstitev šol.

Rezultati - osnovne šole
Učenci, letnik 2003 in 2004
1. Tomaž Sešlar (OŠ Sava Kladnika Sevnica); 5:39
2. Andrej Knežević (OŠ Ivana Groharja); 5:45
3. Drejc Erznožnik (OŠ Žiri); 5:51

Učenke, letnik 2003 in 2004
1. Nika Dobovšek (OŠ Sava Kladnika Sevnica); 6:01
2. Ula Ilar (OŠ Oskarja Kovačiča); 6:15
3. Zoja Levec (OŠ Notranjski odred Cerknica); 6:17

Učenci, letnik 2005 in 2006
1. Tomi Bajc (OŠ Jurija Dalmatina Krško); 5:58
2. Tanej Fatur (OŠ dr. Franceta Prešerna); 6:01
3. Žiga Križaj (OŠ Ivana Groharja); 6:12

Učenke, letnik 2005 in 2006
1. Ajda Slapšak (OŠ Boštanj); 6:30
2. Lara Mihevc (OŠ Mirana Jarca); 6:31
3. Naja Zupančič (OŠ Sava Kladnika Sevnica); 6:37

EKIPNO - UČENCI
1. OŠ IVANA GROHARJA ŠKOFJA LOKA; 18 točK
2. OŠ IVANA TAVČARJA GORENJA VAS; 38
3. OŠ IDRIJA; 45
4. OŠ BLANCA; 64
5. OŠ SIMONA JENKA SMLEDNIK; 91

EKIPNO - UČENKE
1. OŠ DOBROVA; 42 točk
2. OŠ IVANA GROHARJA ŠKOFJA LOKA; 44
3. OŠ GORJE; 50
4. OŠ IVANA TAVČARJA GORENJA VAS; 69

Rezultati - srednje šole
Dijaki, letnik 1999 in 2000
1. Ambrož Rupnik (Gimnazija Jurija Vege Idrija); 8:15
2. Tine Hren (Šolski center za pošto, ekonomijo in telekomunikacije); 8:16
3. Aljaž Menegati (Gimnazija Jurija Vege Idrija); 8:19

Dijakinje, letnik 1999 in 2000
1. Anja Mandeljc (Gimnazija Jesenice); 8:58
2. Melani Knez (Gimnazija Brežice); 9:00
3. Lucija Šušteršič (Gimnazija Šentvid); 9:24

Dijaki, letnik 2001 in 2002
1. Nejc Jan (Gimnazija Jesenice); 8:24
2. Aljaž Luznar (ŠC Kranj - strokovna gimnazija); 8:29
3. Matej Vrečar (Zavod sv. stanislava - Škofijska gimnazija); 8:36

Dijakinje, letnik 2001 in 2002
1. Nuša Mali (Gimnazija in SŠ Rudolfa Maistra Kamnik); 9:11
2. Kristina Ipavec (Gimnazija Jurija Vege Idrija); 9:54
3. Patricija Tušar (Gimnazija Jurija Vege Idrija); 9:56

EKIPNO - DIJAKI
1. GIMNAZIJA JURIJA VEGE IDRIJA
2. ZAVOD SV. STANISLAVA - ŠKOFIJSKA KLASIČNA GIMNAZIJA

EKIPNO - DIJAKINJE
1. GIMNAZIJA JURIJA VEGE IDRIJA
2. ZAVOD SV. STANISLAVA - ŠKOFIJSKA KLASIČNA GIMNAZIJA

V spodnjih prilogah so objavljeni rezultati tekmovanja in pripeta fotogalerija.


avtor: Jernej Peterlin
foto: Šport mladih
Slike

Priponke